Baza noclegowa

Stacja Ekologiczna dysponuje 38 miejscami noclegowymi w pokojach dwu-, trzy-, cztero- i pięcioosobowych. Stacja oferuje dostęp do kuchni i jadalni z możliwością przygotowania samodzielnych posiłków. Ponadto istnieje możliwość pełnego wyżywienia w stołówkach domów wczasowych, oddalonych o ok. 10 minut od stacji. Na każdym piętrze funkcjonują łazienki i toalety, na parterze toalety zostały przystosowane do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Budynek stacji jest objęty zasięgiem sieci komórkowych i dostępem do Internetu. Stacja jest oddalona od centrum handlowo-usługowego Karpacza o ok. 30 minut.

Cena pobytu dla studentów i pracowników oraz uczniów, których pobyt wynika z toku studiów lub programu nauczania szkoły - cena za nocleg od 25 zł, goście przybywający na pobyty weekendowe i wakacyjne - cena za nocleg od 25 zł. Jeśli liczba noclegów jest > 15 - istnieje możliwość obniżenia ceny noclegu do 20 zł. Cena noclegu w pokoju Nr 12 (apartament) 30 zł. W okresie sylwestra, długich weekendów możliwe jest zwiększenie ceny noclegu dla gości przybywających na pobyt weekendowy lub wakacyjny do kwoty 50 zł. Istnieje możliwość wypożyczenia bielizny pościelowej wraz z kołdrami, poduszkami i kocami za dodatkową jednorazową opłatą w wysokości 10 zł. Wypożyczyć można również ręczniki kąpielowe (awaryjnie) opłata jednorazowa - 10 zł za sztukę. Osoby przyjeżdżające z własnymi śpiworami muszą dodatkowo przywieźć prześcieradło oraz poszewkę na poduszkę lub jasiek.
    Korzystanie z sal dydaktycznych za godzinę lekcyjną: bez sprzętu audiowizualnego 9 zł, ze sprzętem audiowizualnym 40 zł. Opłata nie dotyczy zajęć ze studentami Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego wynikających z programu studiów.
    Studenci piszący prace dyplomowe w oparciu o zaplecze SE (licencjackie, magisterskie, doktoranckie) na podstawie pisemnego skierowania od promotora zawierającego: temat pracy oraz okres jej wykonywania mogą uzyskać zniżkę na noclegi wynoszącą 200 zł na sezon.

Proszę nie zapominać o zabieraniu obuwia domowego (pantofli) w celu ochrony drewnianych, cyklinowanych i lakierowanych podłóg.

Opłata miejscowa w roku 2017 wynosi 2,17 zł za dzień (opłata na rzecz Urzędu Miejskiego w Karpaczu – pokwitowanie wpłaty na miejscu w stacji). Szkoły, osoby na delegacji (posiadające ważną delegację) są zwolnionej z opłaty miejscowej.

Rezerwacja miejsc